Dzieci uwielbiają przyrodę. Uwielbiają zrywać listki, gonić motyle, oglądać mrówki czy wąchać kwitnące, kolorowe kwiaty. Do dla nich, to prawdziwie fascynujący świat, który pragną poznawać z zapartym tchem. Pamiętam gdy Jasio wparował do sklepu zoologicznego po raz pierwszy. Przyssany do szyby jak glonojad, nie mógł oderwać wzroku od roztaczającego się przed nim kolorowego świata odległych oceanów „w pigułce”, w akwarium.

Wpadł mi dziś w ręce papier kolorowy, – Co możemy zdziałać? – pomyślałam, a w mej głowie wykiełkował pomysł na stworzenie papierowego akwarium z kolorowymi rybkami. To świetna zabawa zarówno dla mam jak i ich pociech, a ograniczeniem jest tylko nasza własna kreatywność i zasoby posiadanych w domach szpargałów.

Do stworzenia akwarium potrzebne nam będą:

 1. Pudełko po butach
 2. Kolorowy blok techniczny
 3. folia aluminiowa
 4. Przeźroczysta taśma klejąca i taśma dwustronnie klejąca
 5. Klej
 6. Nożyczki (dla dzieci, które potrafią ciąć samodzielnie, najbezpieczniejsze będą specjalne nożyczki dla maluchów)
 7. Sznurek lub nitka
 8. Kolorowe flamastry, kredki i wszystko co przyjdzie Wam do głowy
 9. Kolorowe, sporej wielkości guziki, muszelki itp.

Sposób wykonania:

 • Pudełko starannie smarujemy klejem, a następnie dość niedbale obklejamy folią aluminiową. Folia dość dobrze naśladuje wodę i naprawdę łatwo przykleja się do papieru.
 • Z papierów kolorowych wycinamy kształty rybek, płetw, ślimaków, roślin. Zdobienie rybek i płetw powierzamy naszym małym artystom.
 • Do guzików taśmą dwustronnie klejącą, przyklejamy pokolorowane płetwy oraz przyczepiamy sznurek i tak przygotowaną rybkę przytwierdzamy do pudełka, tak by „dyndając”, tworzyła iluzję pływania.
 • Akwarium ozdabiamy muszelkami, własnoręcznie wyciętymi z papieru podwodnymi roślinami i umieszczamy w nim wszystkie wycięte wcześniej żyjątka.