rp_wakacje5.jpgCzy można powiedzieć, że turystyka jest dla każdego? Jeśli weźmiemy pod uwagę jej różne formy, a także możliwości podróżowania, możemy pokusić się o takie stwierdzenie.

A jaka turystyka jest najlepsza dla młodych aktywnych osób, które mają niestety ograniczony budżet, a chciałyby poznawać świat, zgłębiać jego  odmienność kulturową? Dla takich osób najlepsza formą staje się backpacking. Jest to turystyka, której fundamentem staje się podróżowanie z niewielkim bagażem, najczęściej w formie dużego turystycznego plecaka. Osoby tak podróżujące korzystają z najtańszych środków transportu, najczęściej lokalnych, a także tanich noclegów i tych atrakcji turystycznych, które nie wymagają wysokich opłat.

Backpacking uprawiany jest na całym świecie. Jako turystyka pozwala on nie tylko zwiedzać świat, ale też z bliska poznawać kulturę. Turysta nie nocuje w hotelu, ale najczęściej w sercu miejscowości, w prywatnej, taniej kwaterze, dzięki czemu na wyciągnięcie ręki ma kulturę tego miejsca i może ją zgłębiać.