podroze (10)Wbrew pozorom Białystok jest niesłychanie interesującym miastem, które naprawdę warto zobaczyć na własne oczy. Nie jest to doceniany i popularny ośrodek turystyczny, co – przynajmniej dla niektórych – może uczynić taką w wyprawę (w jeszcze większe, można by powiedzieć, nieznane) jeszcze bardziej atrakcyjną.

W Białymstoku odnajdziemy wiele wspaniałych miejsc. Rynek Kościuszki to punkt obowiązkowy wycieczki. To bardzo okazała Starówka, a zarazem deptak, który zdecydowanie warto zobaczyć. Jego rozmiary są niebagatelne. Innym punktem, który koniecznie trzeba odwidzieć jest niewątpliwie Płaca Branickich. Poza tym, warty polecenia jest też Kościół Św. Rocha, osiedle Zielona Wzgórza, Wysoki Stoczek, Antoniuk oraz Białostoczek. Ciekawy jest też teren dawnego getta i miejsca pamięci z nim związane.

Kolejnym punktem wycieczki winien być Płaca Lubomirskich. To świetne miejsce do zwiedzenia. Warte uwagi są też punkty widokowe: choćby w Sowlanach. Interesująca jest też Góra Papieska. Warto też przetestować samemu plażę w Dojlidach.

Białystok i turystyka to nie są słowa stojące w sprzeczności wobec siebie. Podróże do Białegostoku mogą być bardzo kształcące.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.