Długo poszukiwałam idealnych klocków dla Jasia, który już od dłuższego czasu wykazuje zamiłowanie do konstruowania. Chciałam by zabawka była nie tylko kreatywna, ładna, ale przede wszystkim bezpieczna, odpowiednia dla małych rączek i wytrzymała na nieustanne rzucanie i niezdarne deptanie przez mojego małego budowniczego.

Na pierwszy plan wysunęły się nieśmiertelne LEGO DUPLO, które choć śliczne i kolorowe, wydawały mi się nie do końca odpowiednie. Zbyt małe elementy wzbudzały mój niepokój i pozostawiły w głowie wrażenie, że Jaś jest jeszcze na DUPLO za mały.

 

Wtedy to na wysokości zadania stanęła moja Mama, która znalazła klocki w mym mniemaniu idealne. Nie tylko piękne, duże, kolorowe, ale także niezwykle praktycznie zapakowane w wygodne, choć niemałe przecież pudło z pokrywką, która stanowi jednocześnie planszę do zabawy.

 

Jaś posiada komplet Safari, w którym znajdziemy ponad setkę kolorowych klocków w różnych rozmiarach, kolorach i kształtach, naklejki które możemy ponaklejać na klockach gdzie tylko chcemy (ja wolę klocki w wersji saute), cztery figurki oraz sympatyczne autko, które stanowi ulubiony element Jaśkowej zabawy. W pudełku znajdziemy też pnie i pióropusze palm, wzburzone fale, płotki i pagórki, dzięki czemu stworzony z klocków świat jest na prawdę wyjątkowy.
Przyznam się szczerze, że mnie także zdarza się zapomnieć i uwielbiam układać klockowe budowle, gdy tylko Jaś zajmuję się inną zabawą lub ucina sobie popołudniowego komarka. Trudno opisać frajdę jaką ma moje dziecko podczas bezlitosnego rozwalania maminych budowli.

 

Mega Bloks to idealne klocki dla dziecka już od pierwszego roku życia. Seria First Builders to klocki dopasowane do rączek maluszka, a kompatybilność z innymi kompletami tej serii, pozwala na stworzenie nieograniczonej ilości budowlanych kombinacji. Poza tym zabawka wykonana jest z niezwykłą dbałością o szczegóły, przez co rozwija w dziecku poczucie estetyki i stanowi przyjemny element dziecięcego pokoiku.

 

Jaś to świeżo upieczony roczniak, który świat najchętniej poznaje ustami. Wielkość klocków sprawia, że nawet w przypadku takich maluchów, zabawa jest całkowicie bezpieczna.

 

Zresztą same popatrzcie. Jasio prezentuje pełne ekspresji rozrzucanie klocków dookoła…

 

Budowanie…

 

… a po skończonej zabawie, także zbieranie klocuchów z powrotem do pudełka.

 

Zabawom naszych dzieci nie będzie końca.
Klocki dedykowane są dzieciakom od 1 do 5 roku życia.
Znacie Mega Bloks? Posiadacie inne zabawki z ich asortymentu?

O Autorze

Mamanna

Jestem Biofizykiem, zawodowym mikrobiologiem, nieperfekcyjną żoną, perfekcyjną panią domu, czasem upierdliwą babą, dzierżącą złoty medal w marudzeniu i robieniu z igły wideł. Od 9 lipca 2013 roku jestem także, nieprawdopodobnie szczęśliwą mamą małego i jakże kochanego Jasia, który od chwili urodzenia, codziennie odkrywa przede mną, różnobarwne uroki macierzyństwa. Na blogu staram się odzwierciedlić rzeczywistość taką jaką jest, nie sztucznie różową, często zagmatwaną, chwilami dołującą lecz jakże prawdziwą, przez co czytające mnie mamy mogą znaleźć we mnie cząstkę siebie samych.