Malowanki dla dzieci aby były wypełniane z przyjemnością, muszą przede wszystkim przedstawiać ciekawa treść. Bardzo dobrze sprzedają się rysunki które są nie tylko wielobarwne, ale i posiadają jakąś akcję. Dobrym przykładem na to są na przykład kolorowanki cyrk.

Kolorowanki cyrkowe najlepiej sprzedawać jest podczas różnego rodzaju wydarzeń. Chociażby kilka dni temu moje rodzinne miasto odwiedziła grupa cyrkowa. Wzbudziła ona spore poruszenie zwłaszcza wśród najmłodszych, którzy z rozdziawionymi ze zdumienia ustami obserwowali wykonując niesamowite rzeczy akrobatów. Jednakże kolorowanki z cyrkiem można nabywać w ciągu całego roku i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, że malowanki te tak jak sam cyrk są różnobarwne. Dlatego właśnie na stronicach książeczek pojawić się mogą takie elementy jak na przykład weseli (lub smutni) klauni, którzy samym swoim wyglądem potrafią rozweselić widza. Innym na to przykładem są chociażby zwierzęta, które chyba każde dziecko bez wyjątku darzy pewnego rodzaju sympatią. I oczywiście akcja. Dużo daje to, że same rysunki mogą być dynamiczne, co z kolei sprawia, że z przyjemnością się je ogląda. Nawet nie trzeba być dobrym rysownikiem, aby czerpać przyjemność z takiego właśnie rodzaju malowanek. Zarówno najmłodsze z maluchów jak i nieco starsze dzieci powinny cieszyć się w chwili, gdy kolorowanki staną się ich prezentem urodzinowym.

Kolorowanki dla dzieci chociaż są dobrym sposobem na zapewnienie sobie zysków, zbyt często nie pojawiają się na półkach sklepowych. W pewnym sensie trudno jest zrozumieć ten fenomen. Przecież takie właśnie malowanki powinny przypaść do gustu każdemu dziecku.