W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku istniało wiele programów stworzonych z myślą o młodym pokoleniu. Prowadzone były przez młodych dziennikarzy, dzięki czemu młodzież łatwiej utożsamiała się z tematami poruszanymi na antenie, jak i samymi prowadzącymi.
Jednym z popularniejszych programów telewizyjnych był „Rower Błażeja”. Niech jednak tytuł nikogo nie myli, ponieważ rowery nie odgrywały w nim kluczowej roli. W zasadzie nie odgrywały żadnej roli. Skąd pomysł na tytuł? Być może wymyślał go jakiś  fan rowerów typu BMX. Jak jednak było naprawdę? Nie wiadomo.
Do programu zapraszani byli goście, z którymi poruszane były najróżniejsze tematy. Dotyczyły one jakiegoś obszaru zainteresowań młodzieży tamtych lat. Oprócz rozmów pojawiały się występy różnych zespołów i artystów. Między innymi na scenie „Roweru Błażeja” wystąpił zespół Just 5- bardzo popularny w tamtym czasie.
Oprócz wspomnianych elementów były jeszcze inne bloki tematyczne. Program cieszył się dużą popularnością, ale „Rower Błażeja” nie był jedynym programem tamtych lat. Równie popularne były: 5-10-15, Tik-Tak, czy Teleranek- z tak rozpoznawalnym kolorowym kogutem, który budził młodzież tamtych lat w każdą niedzielę punktualnie o godzinie 9.
Czy w obecnych czasach są emitowane jakieś programy skierowane tematycznie do młodzieży? Osobiście nic na ten temat nie wiem, ale może należałoby zapytać kogoś z grupy zainteresowanych, a na pewno poznalibyśmy odpowiedź.