Co to jest coaching?
Coaching jeśli byśmy chcieli dosłownie przetłumaczyć to słowo z angielskiego, oznacza „trenowanie”. Można w sumie tak coaching rozumieć. Bardziej dokładna definicja mówi, że coaching jest to pewnego rodzaju trening połączony z doradztwem.

Coaching kierowany jest do osób indywidualnych, coraz częściej również i do firm. Zajmuje się doradztwem, w celu osiągania lepszych wyników w danej dziedzinie. Tak jak z trenerem sportowym można osiągnąć lepsze wyniki w sporcie. Tak na przykład z trenerem zawodowym, możemy spodziewać się szybszego awansu, lub większej podwyżki. Taki trener (skupimy się na treningu zawodowym) najpierw zrobi z nami obszerny wywiad (musi wiedzieć gdzie są nasze słabe strony, gdzie mocne, jakie mamy środowisko pracy i tym podobne). Następnie wskaże regiony gdzie powinniśmy się poprawić, pokaże jak to zrobić i nauczy umiejętności, dzięki którym szybciej osiągniemy nasz cel.

Coaching może być dla nas bardzo pomocny zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym, warto więc spróbować tego nowego rozwiązania.