rp_hobby7.jpgWspółcześnie, kiedy tak bardzo popularne są urlopowe wyjazdy do różnych krajów świata, otwarcie biznesu takiego jak biuro podróży może okazać się niezwykle dobrym pomysłem, który może zaowocować dużymi zyskami.
Jeśli poważnie zastanawiamy się nad otworzeniem własnego biura podróży musimy najpierw dokładnie przeanalizować sytuację na rynku usług turystycznych. Z jednej strony wydaje się, że bycie agentem biura podróży to doskonały pomysł, gdyż nie wymaga dużych inwestycji pieniężnych. Musimy jednak zdać sobie sprawę, że obecnie ogromną konkurencją dla stacjonarnych biur podróży jest prężnie rozwijający się kanał sprzedaży internetowej.
Wielu klientów obecnie wykupuje różnego rodzaju wczasy, czy wycieczki przez internet omijając stacjonarne biura podróży.
Mimo wszystko nie można bać się założenia własnego biura podróży, gdyż nadal jeszcze wielu klientów decydując się na zakup interesującej oferty woli skorzystać z bezpośredniego kontaktu z agentem, gdyż są przekonani, że w ten sposób mogą uzyskać oni więcej wyczerpujących wiadomości dotyczących danej podróży.