Dlaczego Wix jest skuteczny

W ciągu kilku ostatnich lat wielu właścicieli średnich i małych firm zdało sobie sprawę z konieczności posiadania strony internetowej. Wielu z nich postanowiło skorzystać z usług projektantów, ale często kojarzyło się to z dużym wydatkiem i małą niezależnością w zarządzaniu i projektem strony. Niektórzy odkryli Wix, platformę, która daje nieograniczone możliwości projektowe.

Intuicyjny edytor da się opanować w 2-3 godziny, a jego niesamowita elastyczność w zakresie projektów umożliwia zaoferowanie każdemu właścicielowi firmy stworzenie wyjątkowej witryny internetowej, która oddaje koncepcję danej marki i ideę ich firmy.

Dlaczego więc Wix jest taką wspaniałą platformą projektową witryn internetowych dla firm?

Oto trzy najważniejsze powody, jednak w rzeczywistości jest ich więcej.

1. Elastyczność w zakresie projektu

Chwila, w której osoba odwiedzająca witrynę widzi ją po raz pierwszy, jest bezcenna. Podobnie jak poznając kogoś nowego odnosimy pierwsze wrażenie, tak w ułamku sekundy odwiedzający decyduje, czy zostanie na witrynie, przejrzy ją i zagłębi się w treść. Interesujący wygląd i układ witryny to kluczowy element dla utrzymania niskiego wskaźnika odrzuceń oraz zmiany odwiedzających w klientów.

Wix nie ogranicza użytkowników do określonych szablonów, tak więc z łatwością każdy może stworzyć unikalny projekt, zgodny z ich wytycznymi i preferencjami. Możemy włączyć do projektu firmowe logo i obrazy, dopasować księgę marki lub stworzyć własny branding firmy, bez ograniczających szablonów, takich jak w innych kreatorach witryn internetowych. Z Wix możemy zagwarantować, że każda witryna będzie charakteryzować się indywidualnym wyglądem i ideą dopasowaną do firmy, którą reprezentuje.

interjakimage1interjakimage2

interjakimage4

Oto trzy bardzo odmienne projekty witryn, które zostały stworzone korzystając z Wix.com. Kolejno: The Inn at Sawmill Farm, James Platteter Fine Furniture Maker oraz In Focus Strategic Research

Dla użytkowników oczekujących pewnych wskazówek w kwestii projektu strony Wix oferuje setki darmowych szablonów (lepiej nazywać je sugestiami projektowymi), które można przejrzeć dla inspiracji.

2. Intuicyjny edytor

Często użytkownicy przekonują się do Edytora Wix, ponieważ mogą się z łatwością nauczyć zarządzania swoją witryną internetową. Wix oferuje również wsparcie na Forum Pomocy dla zainteresowanych, jednak większość klientów szybko uczy się podstaw obsługi edytora Wix.

interjakimage5

Po ukończeniu witryny internetowej każdy użytkownik ma już dobre pojęcie o Edytorze Wix., a samodzielne aktualizowanie i dopracowywanie strony nie stanowi problemu.

Dodatkowo użytkownicy mogą dowiedzieć się o zakulisowych elementach ich witryny internetowej. Narzędzie SEO Wix pokaże im jak zoptymalizować strony, a ze stron Centrum Szkoleniowego nauczą się między innymi takich zagadnień jak opisy witryny i znaczniki.

interjakimage6

3. Aplikacje z Wix App Market

Funkcjonalna witryna to świetny dodatek dla każdej firmy i osoby prywatnej. Funkcjonalność taką można uzyskać korzystając z wszechstronnego Wix App Market, gdzie każdy znajdzie aplikację dla siebie. Każda z nich może być w pełni zintegrowana z witryną internetową. Dzięki bogatemu menu aplikacji Wix pozwala na budowanie witryn służących jako centrum obecności w sieci każdego klienta, od list mailingowych i mediów społecznościowych, aż po blogi i specjalne galerie.

Wix pozwala także na wbudowanie kodu HTML w witrynę, co umożliwia zintegrowanie dodatkowych funkcji, takich jak systemy rezerwacyjne, odtwarzacze multimedialne i wiele innych, a tak naprawdę prawie każdą z zewnętrznych aplikacji wykorzystujących kod html.

interjakimage7interjakimage8

W przypadku witryny internetowej pensjonatu, przedstawionej po lewej stronie, kod html został użyty do zintegrowania usługi rezerwacji, usługi listy mailingowej oraz umieszczenia Certyfikatu doskonałości serwisu Trip Advisor. Za pomocą HTML w witrynę firmy Keshet International, przedstawioną po prawej stronie, wbudowano film.

W roku 2013 znacząca większość firm może zaoszczędzić tysiące na tworzeniu i prowadzeniu witryny internetowej, bez konieczności godzenia się na kompromis w zakresie funkcji czy wyglądu. Wix pozwala na tworzenie stron, które nie tylko spełniają potrzeby użytkowników, ale mogą też służyć jako integralny element rozwoju firm i powiększania grona klientów.