Domowy salon to przestrzeń, w której spędzamy bardzo dużo czasu każdego dnia. Służy na mnie tylko do odpoczynku, ale również do spędzania czasu w gronie najbliższych, wspólnych gier oraz rozmów o życiu. Jednym z mebli salonowych, które bardzo często wybierane są do wypełnienia aranżacji, pozostają narożniki, które stają się kluczowym elementem całego pomieszczenia. Duży narożnik do salonu to bardzo funkcjonalny mebel, który pozwoli na użytkowanie przez kilka osób w jednym czasie. To nie tylko wygodne i duże siedzisko, ale również w razie potrzeby dodatkowe miejsca noclegowe.

Narożnik to mebel niezwykle rodzinny, ponieważ pozwala na wspólne oglądanie ulubionego filmu lub programu rozrywkowego. Ponadto kilka osób jednocześnie na nim może toczyć pasjonującę rozgrywkę w grze planszowej. To również wygodne miejsce, które pozwoli nam na cieszenie się lekturą dobrej książki lub czasopisma. Czas spędzony w salonie powinien być niezapomniany oraz relaksujący, w czym na pewno pomoże odpowiednio dopasowany narożnik. Mebel sprawdzi się również wśród odwiedzin przyjaciół lub większej liczby członków rodziny.

Jak ustawić narożnik?

Narożnik z powodzeniem można ustawić w dwóch wariantach. Wiele zależy oczywiście od tego jak dużą przestrzenią użytkową dysponujemy. W mniejszych salonach warto postawić na mniejszy narożnik i z powodzeniem można postawić go w bezpośrednim pobliżu ściany. To rozwiązanie na miarę szyte dla kawalerek i mniejszych mieszkań, gdzie narożnik pełni funkcję siedziska oraz łóżka do spania. W przypadku większych salonów zdecydowanie możemy pozwolić sobie na większą ekspozycję narożnika.

W dużym i otwartym salonie z powodzeniem sprawdzi się bardzo duży narożnik. Aby uczynić go centralnym elementem aranżacji, możemy ulokować go w centralnej części jako wyspę. Dzięki temu wokół mebla powstanie dodatkowa przestrzeń użytkowa, a sam dostęp do narożnika będzie możliwy z każdej strony. To rozwiązanie, które jest współcześnie bardzo często stosowane ze względu na jego funkcjonalność oraz nowoczesny charakter. Jeżeli dysponujemy dużą przestrzenią salonową to bez wątpienia powinniśmy postawić na duży i rodzinny narożnik na każdą okazję.