rp_urlop1.jpgKażda pora roku jest odpowiednia do uprawiania turystyki, także okres zimowy, który właśnie się rozpoczął. W zimie turystyka może być uprawiana tak samo jak w lecie. Oczywiście z wyjątkiem warunków atmosferycznych, które wymagają od nas stosownego ubrania, które będzie nas dobrze chroniło przed czynnikami pogodowymi.

W zimie, szczególnie tej śnieżnej, warto pojechać w góry, gdzie można podziwiać wspaniałe widoki, a także brać udział w różnego rodzaju zabawach na świeżym powietrzu – kuligach i ogniskach. Jednak do górskiej wyprawy na szlak należy być dobrze przygotowanym sprzętowo oraz kondycyjnie, aby można było chodzić bezpiecznie.
Zima jest piękna, ale również potrafi być groźna. Jest tak głównie wtedy, gdy jest niezwykle mroźna, albo zaskakuje nas mocnymi opadami śniegu. Wychodząc w góry należy więc zachować szczególne środki ostrożności, poinformować kogoś o planowanej trasie i godzinie powrotu do schroniska lub miejsca noclegowego oraz zaopatrzyć się w środki niezbędne do przeżycia.