Publikowanie książki obecnie jest o wiele łatwiejsze niż kiedykolwiek dotychczas. Oprócz tradycyjnego sposobu publikowanie książki, masz do dyspozycji także internet, który możesz wykorzystać, by szybko, dogodnie i bez większego wysiłku opublikować książkę – czy też raczej, e – książkę (przeważnie funkcjonuje nazwa e-book).

Tak więc, chcesz wydać książkę? Aby ułatwić Ci start, oto kilka wskazówek, które warto rozważyć i kilka porad, w jaki sposób postępować, aby twój sen się rzeczywistością i żeby Twoja książka naprawdę została opublikowana.

Przede wszystkim: zbierz wszystką informację. Przede wszystkim należy wiedzieć, jak działa przemysł wydawniczy i że e-book zawiera wydawców. Istnieją osoby, nazywane agentami, którzy czytają książki i rękopisy (propozycje książek do opublikowania). Wiele wydawnictw korzysta z pomocy agentów w podejmowaniu decyzji, czy książka jest warta publikacji lub nie. Wielu wydawców wyraża zgodę na opublikowanie książki tylko wtedy, gdy książka jest polecany przez tych agentów.

Istnieje oczywiście dużo innych pisarzy, którzy obecnie nie dąży do wydania książki (tylko ciągle się nad tym zastanawiają, ale nic nie robią). Ty możesz być od nich szybszy/a. Spośród wszystkich tych kandydatów znajduje się wielu dobrych i wielu złych pisarzy (no nie dosłownie złych, ale po prostu takich, którzy nie spełniają wysokich standardy, jakie nakładają wydawcy). Warto, aby skontaktować się z wydawcą, zanim zrobi to przed Tobą ktoś lepszy od Ciebie (zawsze ktoś taki jest). Spróbuj napisać do wydawcy list z zapytaniem o niektóre procedur w publikacji książki i inne sprawy związane z procesem publikowania książki. Zbieraj systematycznie takie informacje, dzięki temu zawsze będziesz o krok od konkurencji. Taka wiedza przybliży Cię do osiągnięcia celu i sprawi, że z człowieka słowa przeobrazisz się w człowieka czynu.

Pamiętaj też, że w dobie internetu, sam możesz opublikować wirtualną książkę. W tym wypadku jednak kwestia reklamy i promocji spadnie tylko na Ciebie. Jednak jeśli uda Ci się zdobyć rozgłos – wydawnictwa same zaczną się do Ciebie zgłaszać, by wydać tradycyjną książkę (drukowaną).