Dziś krótko i na temat. Jako, że jestem kompletnie zielona, a w dziedzinie elektroniki me działania opieram na zasadzie prób i błędów (często nieodwracalnych), ekspertów (którzy zapewne natrafią na mój wpis) proszę o nie śmianie się z domorosłej „hakierki” jak z koziej dupy trąba 🙂


Był to dla mnie wielki problem, gdyż po nieprzemyślanej aktualizacji oprogramowania, utraciłam możliwość wysyłania mms. Zresztą problem z tego co czytałam jest dość powszechny.Przeraziło mnie widmo przywracania ustawień fabrycznych, zatem wytężyłam szare komórki i znalazałam dogodne rozwiązanie.

Udało mi się naprawić problem, bez drastycznych posunięć. Rozwiązaniem jest zainstalowanie nowej aplikacji o nazwie Messenger. Pozwala ona na odbieranie i wysyłanie wiadomości w tym mms. Messenger wykorzystuje możliwości nowego Androida, w tym np. szybkie odpisywanie na
wiadomości, jest ładny przejrzysty i co najważniejsze działa 🙂

Ikonkę nowej aplikacji, zaznaczono na zdjęciu gwiazdką. Nie mylić z facebook Messengerem. Aplikację musiałam ściągnąć ze sklepiku Play.

Co najważniejsze nowy android daje nam możliwość wyboru messengera jako domyślnej aplikacji do przesyłania wiadomości, co znacznie ułatwia nam dalsze funkcjonowanie z nowością. MMSy nie działają na lollipopie zarówno przez WIADOMOŚCI, ani przez HANGOUTS (przynajmniej w sieci plus).

*zdjęcie ze strony

O Autorze

Mamanna

Jestem Biofizykiem, zawodowym mikrobiologiem, nieperfekcyjną żoną, perfekcyjną panią domu, czasem upierdliwą babą, dzierżącą złoty medal w marudzeniu i robieniu z igły wideł. Od 9 lipca 2013 roku jestem także, nieprawdopodobnie szczęśliwą mamą małego i jakże kochanego Jasia, który od chwili urodzenia, codziennie odkrywa przede mną, różnobarwne uroki macierzyństwa. Na blogu staram się odzwierciedlić rzeczywistość taką jaką jest, nie sztucznie różową, często zagmatwaną, chwilami dołującą lecz jakże prawdziwą, przez co czytające mnie mamy mogą znaleźć we mnie cząstkę siebie samych.