To bardzo fajne uczucie gdy maszyna, którą zaprojektowaliśmy jest budowana, gdy wdraża się do pracy maszynę przez nas skonstruowaną.

Wtedy możemy poczuć się jak prawdziwy bohater, ale za nim te nasze marzenia staną się realne, czeka nas dużo pracy, musimy przyswoić dużo wiedzy i nabrać doświadczenia.
Wszystko zaczyna się po maturze, kiedy to zdajemy papiery na politechnikę i chcemy studiować kierunek mechanika i budowa maszyn.
Tam właśnie otrzymamy podstawową wiedzę z mechaniki, budowy, eksploatacji i konstruowania maszyn przemysłowych, tam też dowiemy się jakie programy obliczeniowe będą nam najbardziej potrzebne i jak pracować przy ich pomocy.
Otrzymana wiedza pchnie nas dalej i dalej w zawiłości i meandry, tej trudnej nauki inżynieryjnej, jednak fakt, że kiedyś dzięki tak wyuczonej wiedzy możemy stworzyć maszynę, niezwykle pomocną ludziom, sprawi, że będziemy otwarci na wszelkie nowinki techniczne i inżynieryjne i bardzo chętnie będziemy się rozwijać w tej dziedzinie nauki i zdobywać coraz to nowe doświadczenie.