Kolonie Olsztyn (1)Przez wiele lat sporo nastoletnich dziewcząt wypełniało odchudzające kolonie Olsztyn z nadzieją, że tam uda się im dowiedzieć jak prawidłowo jeść i jakie ćwiczenia robić przez okres kilku tygodni. W ten sposób miały też nadzieję szybko schudnąć. Tego typu programy są znane jako kolonie warmia odchudzające. W ciągu ostatnich 20 lat wskaźnik otyłości u dzieci wzrósł znacząco. Istnieją liczne przyczyny tej epidemii, jak np. to że dzieci źle jedzą jak i to, że mniej się ruszają.

Rodzice są tak zajęci, że fast food i napoje pełne cukru stały się normalne. Zamiast iść na zewnątrz i się pobawić, dzieci są często spotykane w pobliżu komputerów i na grach w gry wideo. Dzieci zwykle nie chodzą do szkoły ? rodzice ich podwożą i to nawet jeśli szkoła znajduje się w niewielkiej odległości od domu.

Ten styl życia prowadzi do jednego wyniku: nadwagi i otyłości u dzieci. Być może właśnie wtedy ratunkiem okażą się takie kolonie mazury sprzyjające odchudzaniu i nabyciu zdrowych nawyków. Rodzice powinni to przemyśleć.