Mrożona kawa to moja słabość, a latem stanowi dla mnie cudowną, orzeźwiającą alternatywę dla gorącej małej czarnej. Znamy ją głównie z kawiarni, a wykonanie jej nie zajmie nam w domu więcej niż 5 minut.

Na stronie garneczki.pl trwa aktualnie promocja na produkty marki CUISIPRO (KLIK), które prezentowałam Wam już w innym wpisie (KLIK). Dziś pora na wspomnianą w nim łyżkę do lodów dzięki, której wyczarujecie cylindryczną „gałkę” lodów.


Łyżka wykonana jest  ze stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego, a sama w sobie ma formę cylindrycznej pompki z tłokiem. Dół ze stali nierdzewnej ułatwia wbijanie urządzenia nawet w dobrze zmrożone lody, natomiast tłok z przyciskiem sprawia, że wyjęcie porcji lodów jest naprawdę proste. Łyżka po wcześniejszym zwilżeniu jej wodą pozwoli tworzyć nam niepowtarzalne kompozycje lodowe.

Potrzebne nam będą:

  • gałkownica do lodów (KLIK)
  • ulubione lody
  • gorąca kawa espresso
  • bita śmietana

Sposób przygotowania:

  • Nakładamy lody do szklanki, w której przygotowujemy nasz deser,
  • Lody zalewamy espresso i dekorujemy bitą śmietaną.

Deser kawowy gotowy 🙂

 

 

O Autorze

Mamanna

Jestem Biofizykiem, zawodowym mikrobiologiem, nieperfekcyjną żoną, perfekcyjną panią domu, czasem upierdliwą babą, dzierżącą złoty medal w marudzeniu i robieniu z igły wideł. Od 9 lipca 2013 roku jestem także, nieprawdopodobnie szczęśliwą mamą małego i jakże kochanego Jasia, który od chwili urodzenia, codziennie odkrywa przede mną, różnobarwne uroki macierzyństwa. Na blogu staram się odzwierciedlić rzeczywistość taką jaką jest, nie sztucznie różową, często zagmatwaną, chwilami dołującą lecz jakże prawdziwą, przez co czytające mnie mamy mogą znaleźć we mnie cząstkę siebie samych.