Mazury to kraina o szczególnym znaczeniu – to zielone płuca Polski. Mazury to także mekka dla mieszkańców Warszawy! Co weekend na Mazury wyruszają tysiące Warszawiaków. Najlepszym sposobem na spędzenie czasu jest spływ kajakowy. lub spływ łodziami. O ile spływy kajakowe wymagają od uczestników dobrego stanu zdrowia to spływy łodziami są spływami dla każdego.

Pierwszy spływ na Mazurach odbył się na przed II wojną . Był to spływ kajakowy i odbył się rzeką Krutynią. Ale jeszcze zanim odbył się ten pierwszy spływ kajakowy już pływały łodzie po Krutyni – i pływają do dzisiaj . To wszystko dzięki Stowarzyszeniu Perkun.

Mazury to ładna kraina. Dlatego spływy łodziami organizowane przez Stowarzyszenie Perkun cieszą się tak wielką popularnością. Corocznie przewozimy bardzo dużą liczbę turystów zarówno krajowych jak i zagranicznych. W roku 2007 spływy łodziami organizowane przez Stowarzyszenie Perkun dostały nagrodę jako Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur 2007 . Jeśli chcesz nas znaleźć wpisz w przeglądarkę atrakcje turystyczne mazury

Głównym skupiskiem jezior w Polsce są Mazury. Ale Mazury to nie tylko jeziora – to raj dla kajakarzy! najpopularniejszym szlakiem Mazur jest niewątpliwie Krutynia. Na Krutynię można wybrać się na spływy kajakowe ale także na spływ łodzią organizowany przez Stowarzyszenie Perkun. Spływy łodziami organizowane są od wiosny do jesieni , ale na zamówienie można zorganizować taki spływ także zimą.

Krutyń pomimo tego , że jest bardzo małą wsią stanowi jeden z większych portów na Mazurach ! Tak a to za sprawą łodzi przewozowych. Każda z łodzi w świetle prawa to statek , a jeśli jest statkiem to musi spełniać wymogi przewidziane dla statków . I tak właśnie jest – łodzie mają odpowiednie oznaczenia, odpowiednie wyposażenie , a ich właściciele posiadają wymagane prawem uprawnienia. Z tego powodu mamy pewność , że poziom spływów łodziami organizowanych przez Stowarzyszenie Perkun jest bardzo wysoki. Jeśli szukasz atrakcji na Mazurach to spływy łodziami należą do nich!