Przywiązujemy wielką wagę do tego, aby kupowane jak i otrzymywane przez Jasia zabawki były nie tylko ładne, ale też odpowiednie dla Jego wieku i kreatywne. To bardzo trudne, gdyż wybór jest przeogromny, a uginające się pod ciężarem zabawek półki kuszą swą obfitością, wywołując uczucie totalnego pogubienia.Wszystkim mamom, które przy sklepowych regałach dostają bólu głowy, polecam swoją złotą 8 zabawek, które z całą pewnością przypadną do gustu rocznym maluchom.

Kolejność zamieszczania zabawek jest zupełnie przypadkowa.

 

Duże Klocki idealne dla małych budowniczych

Roczny maluch uwielbia manualne manipulacje. Z pewnością jeszcze długo nie zaskoczy nas skonstruowaniem klockowego zamku, ale składanie czy rozkładanie połączonych wcześniej elementów, sprawi mu mnóstwo frajdy. Jeśli chcecie poczytać o klockach znajdujących się na zdjęciu, zachęcam do zaglądnięcia TUTAJ.

 

Stół muzyczny dla cierpliwych rodziców

Zaznaczam nie jest to zabawka dla mam rozmiłowanych w ciszy :p ale z pewnością przypadnie do gustu wszystkim maluchom bez wyjątku. Jasio tworzy na nim coraz bardziej rozbudowane utwory, a ja pękając z dumy czuję, że nadanie mu imion Jan Sebastian nie jest bez znaczenia.

 

Weerol

Absolutny HIT, o którym szczegółowo pisałam TUTAJ. Zabawka, która rośnie razem z dzieckiem i jego preferencjami, a do tego stanowi piękną ozdobę dziecięcego pokoju.

Wbijacz z  młotkiem

Nie mam pojęcia jak naprawdę nazywa się ten typ zabawki, ale u nas w domu funkcjonuje pod nazwą wbijacza i jest nim w istocie. Cała zabawa polega na stukaniu młotkiem w kolorowe kołeczki. Nudne? Nie dla dziecka, gdyż sprawia mu to tyle frajdy, że aż miło popatrzyć. Zabawka uczy precyzji, kojarzenia faktów, ciągu przyczynowo skutkowego.

 

Klockowa piramida z drewna 

Jaśkowa zabawka numer 1. To nie tylko piramidka, sorter, ale także idealny sposób na wspólne odkrywanie. Kolory, cyfry, kształty, dla każdego coś fajnego.

 

Kultowe Piramidy

Posiadamy tradycyjną, w której zabawa polega na nakładaniu na palik różnokolorowych kółeczek oraz drewnianą, magnetyczną żabę. Piramidy to zabawki, które zajmują Jasia na dłuuugie godziny i widzę jak wielką radość sprawiają mu odnoszone sukcesy. Rewelacja…

 

Gumowe klocki

Nie tylko bezpieczne, ale także wielowymiarowe. Na każdym z nich znajdują się kształty, zwierzątka, różne faktury i kolory, dzięki czemu zabawa nimi angażuje dojrzewające „szare komórki” do wytężonej pracy. Genialna propozycja dla dzieci specjalizujących się w rzutach klockiem na odległość. Wasze meble, sprzęty i cenne szpargały będą bezpieczne :p

 

Sorter, ale nie tylko

O naszym szczegółowo rozpisałam się TUTAJ. Kreatywna zabawka, która uczy bawiąc, przez co długo nie trafi w kąt zabawek zapomnianych.

A jakie są ulubione zabawki Waszych maluchów?

 

 • Piramidka to u nas też był absolutny hit, stół interaktywny to samo, i grzechotka z pojemnika po jogurcie z różnymi ziarnami to też z rączek nie wychodziło!

 • Takie zabawki edukacyjne dla roczniaka to świetna sprawa, poznaje dźwięki, kształty, kolory, a dzięki temu poprawnie się rozwija :). Dwa w jednym, a ile w tym zabawy 🙂

 • eko

  Ja dla trochę starszych dziewczynek polecam wózek dla lalek http://www.krainaekozabawek.pl/99-wozki-dla-lalek 🙂

 • Bardzo fajne i kreatywne pomysły, aby dziecko szybko się nie znudziło. Szczególnie przypadła mi do gustu piramidka 🙂

 • Boguga

  Super są te gumowe klocki, klockowa piramida z drewna i stół muzyczny. Gdzie mogę coś takiego zamówić? Jakiej frimy są te zabawki?

 • Boguga

  Dziękuję za odpowiedź 🙂 Szkoda, że tych klocków drewnianych nie ma już takich samych, a jest może na nich nazwa, firma? poszukałabym w innym sklepie.

 • Anonimowy

  Ja zrobiłam zakupy w sklepie memoland.pl szybko sprawnie i bez problemu gorąco polecam!

 • Świetny zestaw zabawek, wszystkie rozwijają zdolności i na pewno zaciekawią każdego malucha 🙂

  • Lubię takie zabawki, które pozwalają nie tylko rozwój dziecka, ale i dobrą zabawę.