Potrzeba ruchu jest ogromna. Nie każdy jednak ma siły an to, by po całym dniu pracy wyciągnąć rower i udać się na przejażdżkę. Idealnym rozwiązaniem dla tych osób są rowery stacjonarne.
Urządzenie to wymaga miejsca, w którym nie będzie przeszkadzać domownikom. Rowery te mają ten minus, że nie można ich złożyć i przechowywać w szafie, dlatego tak ważne jest znalezienie odpowiedniej przestrzeni dla tego sprzętu.
Z rowerów stacjonarnych można korzystać nie tylko w domu, ale także, w coraz popularniejszych, klubach fitness. Jest ich tam bez miara.
Ich zdecydowaną zaletą jest to, że można na nich jeździć zarówno w deszczu, jak i w prażące słońce. Gdy wieje lub pada grad.
Kolejnym plusem jest to, że z z rowerów stacjonarnych mogą korzystać osoby zarówno młodsze, jak i starsze.
Minusem na pewno jest to, że jazda na rowerze stacjonarnym nie jest aż tak zajmująca, jak w przypadku standardowego roweru. Rowery stacjonarne mają to do siebie, że podczas jazdy na nich nie zmieniają się krajobrazy, a ciężko się tak jeździ, gdy trasy pokonywanej nie widać. To nie jest to samo, co w sytuacji, gdy chwytamy za BMX i ruszamy szaleć po skateparku, czy też wsiadamy na holenderkę i jedziemy przed siebie.
Mimo wszystko rowery stacjonarne są bardzo pożyteczne i wiele dobrego mogą wnieść w życie osób, które takie rowery posiadają. Może nie wykona się na nich podskoku, jak na BMX’e, ale na pewno jeżdżąc na nich można poprawić swoją kondycję i zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Oczywiście, gdy korzysta się z roweru regularnie.