Obozy snowboardowe (10)Snowboard jest bardzo popularną i modną dyscyplina sportów zimowych. Po tym jak dotarł do Polski, coraz więcej osób chce spróbować swoich sił w jeździe na jednej desce zamiast dwóch. Snowboard to nie tylko sport, to wręcz odrębna subkultura i swoisty styl życia. Z tego powodu jest on głównie popularny wśród młodzieży i młodych dorosłych.
Między innymi, z tego powodu właśnie dla ludzi młodych organizowane są obozy, na których prowadzona jest jazda na snowboardzie. Z racji tego, że dla zupełnych nowicjuszy i początkujących nie są potrzebne wysokie góry i strome wzgórza, obozy snowboardowe niekoniecznie muszą się odbywać w Tatrach czy Sudetach. Ponieważ do nauki jazdy wystarczy nawet niewielki stok, obozy z nauką jazdy na snowboardzie odbywają się w różnych regionach kraju, nawet na Suwalszczyźnie.
W skład oferty obozu snowboardowego wchodzą przede wszystkim lekcje nauki lub doszkalające. Uczestnicy mają też zazwyczaj wliczone w cenę karnetu wstępu na dany stok. Uzupełnieniem oferty obozów snowboardowych są też oczywiście rozmaite inne rozrywki dostosowane do wieku uczestników, w tym wycieczki, ogniska, dyskoteki, zwiedzanie okolic. Najczęściej obozy snowboardowe organizowane są w trakcie ferii zimowych i mogą trwać jeden tydzień lub dwa tygodnie. Ich spora oferta znajduje się w internecie i rezerwacji często również można dokonać drogą elektroniczną.