Mazury są jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce, niezwykle urokliwym, o świeżym, czystym powietrzu, ogromnej ilości jezior, przepięknym krajobrazie. Nic zatem dziwnego, że Mazury od wielu lat cieszą się wśród turystów, nie tylko polskich, ale i zagranicznych, ogromną popularnością.

Mazury posiadają wiele niewątpliwych walorów turystycznych, dzięki którym co roku odwiedza je około miliona osób! Znajdująca się na Mazurach przepiękna dziewicza przyroda, a przede wszystkim tysiące (tak, tysiące!) malowniczych mazurskich jezior gwarantują, że wczasy i wakacje na Mazurach będą pełne odpoczynku od trosk dnia codziennego i pełne relaksu. Mazury to idealnie miejsce na spędzenie wakacji właściwie dla każdego, bo każdy znajdzie tu – w tym przepięknym zakątku naszego kraju – coś dla siebie.

Bez wątpienia Mazury, ze swymi tysiącami jezior i kanałów, są rajem dla żeglarzy i kajakarzy. Nie tylko jednakże dla nich. Ogromna ilość starych, pięknych zabytków przyciąga na Mazury także osoby zainteresowane historią tego wyjątkowego, wielokulturowego miejsca. Inną atrakcją turystyczną dla osób zainteresowanych historią są także naturalnie Pola Grunwaldzkie, na których miała miejsce bitwa pod Grunwaldem w 1410 roku.

Mazury są także – z racji swego wyjątkowego piękna i uroku – idealnym miejscem na spędzenie romantycznych wakacji lub chociażby romantycznego weekendu tylko we dwoje. Ponadto, ogromna ilość znajdujących się na Mazurach gospodarstw agroturystycznych sprawia, że są one wymarzonym miejscem na wczasy również dla osób, które mają ochotę na wypoczynek na urokliwej, mazurskiej wsi.