W Twojej okolicy od dawna stoi nieużywany lokal, a Ty przechodząc obok niego zastanawiasz się, czy można go dobrze wykorzystać? Co powiesz na zorganizowanie w nim pokoju zagadek? Ten rodzaj rozrywki cieszy się rosnącą popularnością, a ludzie chętnie spróbują rozwiązać kolejne zagadki. Do tego tego typu zabawa to świetne rozwiązanie na firmowe imprezy. Czego potrzebujesz, by stworzyć świetny pokój zagadek?

1. Lokum. Pokoje zagadek powinny znajdować się w dobrej lokalizacji – blisko centrum czy z dobrym dojazdem. Do tego samo miejsce powinno być już klimatyczne. Świetnie nadadzą się piwnice i stare kamienice.
2. Zagadki i scenariusze. To podstawa Twojego nowego biznesu. Jeżeli chcesz przyciągać ludzi, musisz stworzyć oryginalne historie i zagadki, które każdy będzie mógł rozwiązać, ale zajmie mu to trochę czasu. Nikt nie chce kończyć zabawy po 5 minutach.
3. Scenografia. Wystrój jest również bardzo ważnym elementem. Powinien pasować do tematyki historii i zaskakiwać klientów detalami i szczegółami.