Wybierając prezent dla dziecka często mamy nie lada problem. W dzisiejszych czasach dzieci mają wszystko. Produkcja coraz to nowy zabawek kwitnie, dlatego decydując się na upominek warto sięgnąć po sprawdzone podarunki. Do nich należą rowery BMX.
Oczywiście w tym miejscu należy wspomnieć, że byłby to prezent raczej dla chłopca niż dziewczynki. Decydując się na tego typu zakup po pierwsze należy zastanowić się czy dziecko będzie miało gdzie wykorzystywać tego typu rower. Chodniki między blokami nie są do tego najlepsze. Do korzystania z rowerów BMX konieczna jest przestrzeń, najlepiej z przeszkodami.
Do jazdy na rowerach BMX najwłaściwsze są skateparki. Jest tam i przestrzeń, i przeszkody. Rowery, a właściwie szczęśliwi ich posiadacze w tym miejscu mają możliwość pełnego ich wykorzystania. Wszystko jest przygotowane w bardzo funkcjonalny sposób, po to by właściciele BMX’ów mogli, nie zawadzając nikomu, ćwiczyć różnego rodzaju triki. Rowery te przystosowane są do wyskoków oraz salt wykonywanych w powietrzu. Nie są one stworzone do dłuższych tras czy wyścigów, ale ich prosta konstrukcja, niewielki rozmiar i stosunkowo niska waga sprzyjają wykonywanym akrobacjom. Rowery BMX nie nadają się oczywiście dla osób, które z natury są bojaźliwe, ponieważ głównym przeznaczeniem BMX’u są sporty ekstremalne, w których wymagane są nie tylko odpowiednie umiejętności, ale także odwaga i hart ducha. Wszystkie te cechy pozwolą na osiągnięcie dobrych umiejętności w jeździe na tym rowerze.