Nauka o żywych organizmach, ich pochodzeniu, rozwoju i zmianach w nich zachodzących, to zaledwie wierzchołek ?góry lodowej? badań jakimi zajmuje się biologia. Portal biologiczny jest znakomitym kompendium wiedzy, wyjaśniającym wiele zagadnień z tej dziedziny nauki. Przydatny zarówno dla uczniów szkół podstawowych, średnich a nawet dla studentów czy ludzi chcących poszerzyć swoją wiedzę w danym temacie.
Wygodny i intuicyjny w obsłudze portal biologiczny, pozwala na znalezienie materiałów z różnych dziedzin, takich jak zoologia, botanika, mikrobiologia, genetyka czy ewolucja. Wyjaśnia i udziela odpowiedzi na pytania dotyczące życia na ziemi, starzenia się, śmierci i rozkładu ciała. Wzbogacony dodatkowo w wiele ciekawych zdjęć dotyczących konkretnej kwestii, nie tylko opisuje dany temat ale przedstawia go wizualnie, co pomaga w lepszym jego zrozumieniu.
Biologia jest nauką obejmującą bardzo szeroki wachlarz zagadnień badawczych, a portal biologiczny daje nam szansę na poznanie znacznej części owej wiedzy, która dotyczy również nas bezpośrednio.