Present Continuous – czas w języku angielskim

Czas jakim jest Present Continuous jest jednym z najczęściej uczonym czasów w języku angielskim. Znajomość jego jest naprawdę niezbędna ponieważ przyda Ci się ona np.: podczas egzaminu gimnazjalnego bądź na maturze. A więc zacznijmy od rzeczy kluczowych. Po pierwsze jakie jest zastosowanie czasu Present Continuous ? Stosujemy go , gdy mówimy bądź piszemy o rzeczach wykonywanych teraz bądź o rzeczach, które na pewno się wydarzą w wkrótce. Co to znaczy, że na pewno się odbędą?

Jeśli zamierzasz umówić się do kina i masz już kupione bilety pokazuje to że jest to pewne i wtedy używamy czasu Present Continuous.

Drugim pytaniem, które może się teraz pojawić: jak wygląda budowa tego czasu? A więc niezbędna będzie odmiana to be, która jest podstawą w języku angielskim. Inną zasadą o której powinniśmy pamiętać jest dodanie końcówki -ing do czasownika. W czasie Present Continuous ową końcówkę dodajemy do czasowników w zdaniach twierdzących, przeczących i pytających. Widzicie jakie to proste? Teraz może być zadane pytanie: gdzie jest haczyk? A więc musimy pamiętać, że jest pewna grupa czasowników do których nie

powinno się dodawać końcówki -ing np.: believe, hear, know. Są to głównie czasowniki ukazujące nasze emocje, czy też percepcję przykładami są : hear, see, feel itd..

Nawet jeśli piszemy coś w tym czasie nie można wtedy dodawać końcówki -nig do czasownika.

Czy znajomość tego czasu jest ważna? Oczywiście, że tak. Tego czasu pierwszaki uczą się już w szkole podstawowej a belfrowie kładą duży nacisk na poprawną odmianę czasownika to be, która w tym języku jest niezbędna.

Podsumowując, zachęcam wszystkich do nauki języka angielskiego i tego czasu, który tak naprawdę jest banalny.