Przeprowadzka InterJAK-a

Po nieco ponad roku istnienia przyszedł czas na kolejne zmiany w blogu. Chcąc uporać się z jego chyba największym mankamentem, czyli bardzo powolnym otwieraniem stron, zająłem się optymalizacją – ale to nie wystarczyło. Konieczna była zmiana serwera, a przy okazji blog otrzymał także nowy szablon.
Blog InterJAK na nowym serwerze

Ilustracja: Gerd Altmann / pixelio.de

Dokonując zmian, starałem się , by nie były to zmiany radykalne – sam wiem, jak trudno mi się czasem przyzwyczajać do nowego. Zachowana została więc struktura, a nowy design niewiele różni się od poprzedniego. Myślę, że nikt się nie pogubi, a dotrzeć do wyszukiwanych treści będzie teraz łatwiej.

Brałem też pod uwagę fakt, że niemała część moich Czytelników to ludzie po 40-tce i ci zapewne docenią nieco większą czcionkę, a więc czytelniejszy tekst. Zapewne w najbliższych dniach ujawnią się jeszcze jakieś drobne mankamenty lub niedoróbki, ale mam nadzieję, że nieliczne i bez większego znaczenia.

Przenosiłem już wiele WordPressów, ale wyłącznie cudzych. Nigdy w życiu nie namęczyłem się tak, jak teraz, przenosząc własnego. Ale pozytywną stroną poświęcenia czerwcowego długiego weekendu na tę operację będą na pewno nowe doświadczenia, niektórymi z nich wkrótce będę się mógł z Czytelnikami podzielić.

No, to witam na nowych śmieciach…