Za co najbardziej lubię lato? … Za LODY i mój Jasio tę miłość do lodów odziedziczył po mnie. Upalny dzień bez zimnej przekąski jest dla nas dniem straconym i właśnie z tego powodu doceniam wszelkie gadżety umożliwiające domową produkcję lodów, na którą nie poświęcę więcej niż kilka chwil, a która umożliwi mi wykonanie zdrowszej wersji, uwielbianego przez nas deseru.

Ci z Was, którzy zaglądają do mnie regularnie, znają moją miłość do źródła wszelkiej gadżetowości jaką jest strona garneczki.pl. Jeśli, kiedykolwiek potrzebuję czegokolwiek, tam na bank to odnajdę. Dziś, zaprezentuję Wam niesamowicie łatwy sposób na pyszne, domowe lody, które zajmą Wam kilka chwil, a najdłuższą z nich jest czekanie na ich zamarznięcie w czeluściach zamrażary.
Potrzebne nam będą:

Foremki silikonowe do lodów TETA TUBY
Foremki do lodów TALA ROCKET

A także dowolne owoce sezonowe, dobrane według własnych upodobań. U nas były to:

truskawki
banany
kilka łyżeczek cukru

Sposób przygotowania:

Miksujemy banany na papkę. Banany są wystarczająco słodkie, dlatego nie potrzebujemy do nich cukru, przez co otrzymujemy na prawdę zdrowy deser.
Truskawki lekko dosładzamy i blendujemy na mus.
Napełniamy foremki. Dla bardziej finezyjnych mam, polecam opcję pół na pół, która świetnie sprawdza się w zaprezentowanych powyżej foremkach w kształcie rakiet.

Tak napełnione foremki wstawiamy na kilka godzin do zamrażalnika. Pamiętajmy, by nie napełniać foremek po brzeg, gdyż musy zwiększą swą objętość w trakcie zamarzania.

Najgorsze za nami (czekanie). Możemy pałaszować 🙂 Mali lodożercy do boju. Duzi też 🙂

A rozdanie wygrywa:

Sylwia Matuła – Widomska 🙂 mam nadzieję, że synkowi się spodoba.