Po długim i ciężkim dniu marzy się tylko o odpoczynku. W drodze do domu po głowie krąży tylko jedna myśl: wrócić, zjeść coś i położyć się do łóżka. Może warto zmienić ten nawyk i zacząć wypoczywać aktywnie?
Można się zapytać a co jest przyjemnego w aktywnym wypoczynku po całym dniu harówki. Faktycznie, osoby pracujące fizycznie powinny wybrać inną formę wypoczynku, ponieważ jazda na rowerze czy dodatkowy spacer może pozbawić, już i tak wymęczony organizm, resztek sił.
Inaczej sprawa wygląda z osobami zajmującymi się pracą umysłową. Zdaje się, że po całym dniu spędzonym w biurze, przed ekranem komputera dotlenienie jest wskazane. Rowery są do tego idealne. Nie chodzi o to, by wsiadać na BMX i wykonywać przeróżne triki w pobliskim skateparku. Wystarczy spokojna jazda na rowerze, by uzupełnić braki tlenu w naszym organizmie. A często tego właśnie trzeba komórkom znajdującym się w naszym ciele.
Jeśli zatem jesteś osobą, która całymi godzinami przesiaduje w zamkniętym pomieszczeniu, zastanów się czy po pracy wystarczająco zajmujesz się dotlenieniem organizmu. Jeśli nie, może należałoby wziąć rower i wyruszyć przed siebie. Chociaż na 15 minut. Przecież to tak niewiele, a jednak tak wiele.
Rowery to wspaniałe dary dla ludzkości. Jest wiele osób, które nie przepadają za spacerami. Jeśli do nich się zaliczasz, warto spróbować właśnie z rowerem. Taka piętnastominutowa przejażdżka może zrobić prawdziwą rewolucję (oczywiście pozytywną) w organizmie. A efekty na pewno nie rozczarują,

1 KOMENTARZ

Comments are closed.