podroze (1)Wiele osób wyjeżdżających za granicę bardzo często zastanawia się jaki środek transportu wybrać: samolot czy autokar.
W obecnych czasach, kiedy pojawiło się wiele tanich linii lotniczych, latanie samolotem stało się o wiele tańsze. Wybór samolotu jako środka transportu bardzo często wiąże się z dużą oszczędnością czasu i wygodą. Lot samolotem zajmuje nawet trzykrotnie mniej czasu niż podróż autobusem, czy pociągiem. Jest też o wiele wygodniejsza. Niestety lot samolotem ma również swoje wady. Pasażerowie bardzo często odczuwają nieprzyjemności związane ze startem i podejściem do lądowania. Poza tym wybierając samolot, jako środek transportu musimy liczyć się z tym, że możemy zabrać o wiele mniejszy bagaż niż przy podróży lądowymi środkami lokomocji. Kolejną kwestią jest skomplikowana procedura odprawy, którą zawsze musimy przejść na lotnisku, a która często zajmuje dużo czasu.
Kiedy zdecydujemy się natomiast na podróż autokarem, musimy liczyć się z tym, że podróż będzie się wiązała z niewygodami i może nam zabrać bardzo dużo czasu. Ma ona jednak sporo plusów. Jadąc autokarem możemy zabrać ze sobą dość duży bagaż, a także po drodze obejrzeć różnorodne krajobrazy z krajów, przez które przejeżdżamy.