Cyrk cieszy się bardzo dużą popularnością od wielu, wielu lat. Ludzie uwielbiają rozrywkę, a namiot w którym prezentowane są różne umiejętności cyrkowe jest idealnym miejscem do jej zapewnienia.
W cyrku są akrobaci wykonujący salta w powietrzu, są też klauni mający za zadanie rozśmieszyć publiczność. Są też cyrkowcy, którzy wykorzystują rowery z jednym kołem, by ich występ stał się jeszcze bardziej emocjonujący. Są zwierzęta popisujące się swoimi umiejętnościami, nabytymi na drodze tresury (ten fakt niesie ze sobą wiele kontrowersji i spotyka się z ogromnymi protestami wielu osób. Dlaczego? Podobno zwierzęta cyrkowe są źle traktowane). Można zobaczyć psy, które umieją jeździć na rowerach (czy to możliwe, aby nauczyć psa jeździć na rowerze? Jak widać w cyrku jest. Oczywiście pies nigdy nie nauczy jeździć się na rowerze typu BMX, musi być do tego specjalnie przygotowany pojazd, ale i tak widok taki robi wrażenie), są też lwy skaczące przez płonące obręcze.
Wróćmy jednak na moment do jednokołowych rowerów, czyli tak zwanych monocykli. Jest to pojazd, który podobnie jak w przypadku standardowego roweru, jest napędzany poprzez siłę nóg działającą na zamontowane pedały. Różni on się jednak, np. od BMX’u tym, że składa się wyłącznie z pedałów połączonych z jednym kołem i przymocowanym do niego siodełkiem. Monocykl nie posiada ramy ani kierownicy. Jazda na tym pojeździe wymaga niezwykłych umiejętności utrzymywania równowagi, dlatego występy cyrkowców jeżdżących na rowerze z jednym kołem są tak emocjonujące.
Cyrk jest miejscem cieszącym się niesłabnącą popularnością od kilkudziesięciu lat. Zwłaszcza dla dzieci jest to niezapomniane przeżycie- z jednej strony przez możliwość przebywania w ogromnym namiocie, a z drugiej przez fascynujące występy cyrkowe, często zapierających dech w piersiach.