Zdecydowana chyba większość nastolatków na jakimś etapie swojego życia marzy o grze na instrumencie muzycznym. Zdecydowanie najpopularniejszym instrumentem jest gitara, ale wielu chłopców próbuje swoich sił w grze na perkusji, zwanej potocznie w środowisku muzycznym bębnami.

Zakup własnego zestawu perkusyjnego to poważne przedsięwzięcie i spory wydatek. Nie każdy ma bowiem dostęp do perkusji, na przykład w lokalnym domu kultury.
Idealnie jest, gdy w miejscu zamieszkania znajduje się dobrze zaopatrzony sklep perkusyjny. Dla wielu przyszłych perkusistów może to być nawet pierwsze miejsce, w jakim będą mieli do czynienia z profesjonalnym instrumentem. Wypróbowanie sprzętu, sprawdzenie brzmienia, barwy dźwięku itp. jest wskazane przed zakupem.
W dobrze zaopatrzonym i prowadzonym przez fachowców znających się na rzeczy, początkujący, ale też i zaawansowany muzyk, nie tylko zakupi pożądany zestaw lub jego część, ale także uzyska fachową poradę. Pozwala to perkusistom zaoszczędzić zbędnych wydatków.