Jestem Świątecznym frikiem. Płaczę (z radości) na widok pierwszej przystrojonej wystawy sklepowej, fotografuję i wrzucam na INSTA oświetlone lampkami drzewa, szczerzę się do brodatych Mikołajów, sikam po nogach na widok bombek itp. itd.

Możecie mnie wyśmiać, ale już w listopadzie zaczynam świąteczne porządki. Z wielką dokładnością sprzątam szafki, pozbywam się nagromadzonych pierdół i tysiąca głupot z rodzaju „przyda się”, piorę wszystko co tylko zmieści się do pralki, myję okna i aranżuję dom, by w końcu mogły zawitać w nim świąteczne ozdoby.
Mam złotą zasadę. Nigdy nie ubiorę choinki, nie postawię świątecznego lampionu czy chociaż gwiazdy betlejemskiej na parapecie okna, dopóki nie wysprzątam wszystkiego co tylko da się wysprzątać. U mnie święta najpierw pachną pedanterią, dopiero potem choinką i wypiekanymi pierniczkami.
Wszystko wyżej opisane sprawia mi ogromną radość, a jeszcze większą gdy do moich uszu docierają dźwięki piosenek, które roztaczają magię tych cudownych Świąt.
Oto moje TOP 10 świątecznych czasoumilaczy:
1. WHAM – Last Christmas
Mój ukochany Michael w piosence, która jest jednym z moich ulubionych utworów ever. Co z tego, że o Świętach w zasadzie nie jest. Grunt, że są dzwonki, choinka i Michael…
 

2. Mariah Carey – All I want for Christmas is You!!!
Anielski głos, 5 oktaw i uroczy przekaz, który ma przypomnieć nam o tym, że w Świętach, prezenty materialne, to na prawdę nie wszystko.

 

3. Cliff Richard – Mistletoe and wine
Patetyczna, prawdziwie świąteczna, jedna z niewielu, która może zastąpić polskie kolędy w trakcie życzeń przy opłatku. 
4. Shakin’ Stevens – Merry Christmas Eweryone
Magiczna i optymistyczna piosenka, przy której pupa sama rwie się do podrygu.

5. Alexia – It’ s Christmas time
Mało znana, a jakże piękna piosenka artystki, która większości kojarzy się z kiczem.
6. John Lennon – So this is Christmas
Dołująca, bo wsłuchwszy się w jej słowa, dociera do nas, że żyjemy w okrutnym świecie, w którym dobro zawsze przegrywa ze złem, a Święta są tylko symbolem upływu czasu, w którym nie ronimy nic, by stało się inaczej. Piosenka jest piękna, głęboka i bardzo refleksyjna…
7. Band Aid 1984 0 Do they know it’s Christmas
Utwór z przekazem, manifest walki z głodem na Świecie. Po raz kolejny Święta są tłem do wyzwolenia w ludziach ich ludzkich odruchów.

8. Grzegorz Turnau -Płatki, opłatki
Piosenka całkiem nieznana, ale moim zdaniem jest to absolutnie najpiękniejsza polska pastorałka, która wzrusza mnie jak żadna inna.

9. Michael Bublé – Christmas
Kolejny Michael, którego uwielbiam i jego wersja piosenki, która jest starsza niż same Święta :p

10. Edyta Górniak i Krzysztof Antkowiak – Pada śnieg
Piosenka mojego dzieciństwa, mam do niej sentyment i jest niekwestionowanym, polskim, świątecznym hitem wszechczasów.

O Autorze

Mamanna

Jestem Biofizykiem, zawodowym mikrobiologiem, nieperfekcyjną żoną, perfekcyjną panią domu, czasem upierdliwą babą, dzierżącą złoty medal w marudzeniu i robieniu z igły wideł. Od 9 lipca 2013 roku jestem także, nieprawdopodobnie szczęśliwą mamą małego i jakże kochanego Jasia, który od chwili urodzenia, codziennie odkrywa przede mną, różnobarwne uroki macierzyństwa. Na blogu staram się odzwierciedlić rzeczywistość taką jaką jest, nie sztucznie różową, często zagmatwaną, chwilami dołującą lecz jakże prawdziwą, przez co czytające mnie mamy mogą znaleźć we mnie cząstkę siebie samych.

  • Absolutnie zgadzam się z tą przedstawioną przez Ciebie listą. Piękne utwory,których po prostu nie da się nie słuchać w tym panującym właśnie okresie:)

    http://rzepka.blogspot.com/

  • Chociaż mamy bardzo piękne polskie kolędy to dla mnie najlepsze "christmas carrols" są w wykonaniu Andy Williamsa "It's the most wonderful time", "Happy Holidays" itd.