Jestem Świątecznym frikiem. Płaczę (z radości) na widok pierwszej przystrojonej wystawy sklepowej, fotografuję i wrzucam na INSTA oświetlone lampkami drzewa, szczerzę się do brodatych Mikołajów, sikam po nogach na widok bombek itp. itd.

Możecie mnie wyśmiać, ale już w listopadzie zaczynam świąteczne porządki. Z wielką dokładnością sprzątam szafki, pozbywam się nagromadzonych pierdół i tysiąca głupot z rodzaju „przyda się”, piorę wszystko co tylko zmieści się do pralki, myję okna i aranżuję dom, by w końcu mogły zawitać w nim świąteczne ozdoby.
Mam złotą zasadę. Nigdy nie ubiorę choinki, nie postawię świątecznego lampionu czy chociaż gwiazdy betlejemskiej na parapecie okna, dopóki nie wysprzątam wszystkiego co tylko da się wysprzątać. U mnie święta najpierw pachną pedanterią, dopiero potem choinką i wypiekanymi pierniczkami.
Wszystko wyżej opisane sprawia mi ogromną radość, a jeszcze większą gdy do moich uszu docierają dźwięki piosenek, które roztaczają magię tych cudownych Świąt.
Oto moje TOP 10 świątecznych czasoumilaczy:
1. WHAM – Last Christmas
Mój ukochany Michael w piosence, która jest jednym z moich ulubionych utworów ever. Co z tego, że o Świętach w zasadzie nie jest. Grunt, że są dzwonki, choinka i Michael…
 

2. Mariah Carey – All I want for Christmas is You!!!
Anielski głos, 5 oktaw i uroczy przekaz, który ma przypomnieć nam o tym, że w Świętach, prezenty materialne, to na prawdę nie wszystko.

 

3. Cliff Richard – Mistletoe and wine
Patetyczna, prawdziwie świąteczna, jedna z niewielu, która może zastąpić polskie kolędy w trakcie życzeń przy opłatku. 
4. Shakin’ Stevens – Merry Christmas Eweryone
Magiczna i optymistyczna piosenka, przy której pupa sama rwie się do podrygu.

5. Alexia – It’ s Christmas time
Mało znana, a jakże piękna piosenka artystki, która większości kojarzy się z kiczem.
6. John Lennon – So this is Christmas
Dołująca, bo wsłuchwszy się w jej słowa, dociera do nas, że żyjemy w okrutnym świecie, w którym dobro zawsze przegrywa ze złem, a Święta są tylko symbolem upływu czasu, w którym nie ronimy nic, by stało się inaczej. Piosenka jest piękna, głęboka i bardzo refleksyjna…
7. Band Aid 1984 0 Do they know it’s Christmas
Utwór z przekazem, manifest walki z głodem na Świecie. Po raz kolejny Święta są tłem do wyzwolenia w ludziach ich ludzkich odruchów.

8. Grzegorz Turnau -Płatki, opłatki
Piosenka całkiem nieznana, ale moim zdaniem jest to absolutnie najpiękniejsza polska pastorałka, która wzrusza mnie jak żadna inna.

9. Michael Bublé – Christmas
Kolejny Michael, którego uwielbiam i jego wersja piosenki, która jest starsza niż same Święta :p

10. Edyta Górniak i Krzysztof Antkowiak – Pada śnieg
Piosenka mojego dzieciństwa, mam do niej sentyment i jest niekwestionowanym, polskim, świątecznym hitem wszechczasów.