rp_urlop13.jpgKażdy turysta ma swoje cele. Każdy też szuka sposobu podróżowania idealnego do jego własnych oczekiwań i pragnień. Jedni wolą spokojne leżakowanie gdzieś w cieniu palmy. Inni zdecydowanie kochają wyzwania i inspiruje ich turystyka, która takie wyzwania stawia. I to właśnie dla takich osób, pełnych energii, lubiących mierzyć się ze światem jest trekking.

Cóż to takiego? Ta forma turystyki wywodzi się od afrykańskiej wędrówki Burów, którzy przemierzając Czarny Ląd, odkrywali i zdobywali w XVII i XVIII wieku nowe ziemie. Ponieważ byli to osadnicy pochodzenia europejskiego, wędrówki takie były dla nich wręcz ekstremalne. I taki właśnie jest trekking. Uprawiany w trudnych warunkach, zarówno klimatycznych, jak też i terenowych, wymaga od turysty dużego wysiłku i fizycznego i psychicznego.

Trekking głównie uprawiany jest dziś na terenach górskich. Poza tym turystyka ta znajduje też wielu zwolenników na terenach pustynnych, tropikalnych, czy lodowcowych. To zależy już od przyrodniczych upodobań turysty.