agroturystyka (8)Aglomeracja Trójmiasta składa się z trzech wyjątkowo pięknych miast: Gdańska, Gdyni i Sopotu. Każde z tych miast oferuje własne, niesamowite atrakcje turystyczne. Zamiast szukać wrażeń podczas zagranicznych podróży warto jest spędzić urlop w Trójmieście. Można zobaczyć tutaj ogromną ilość przepięknych, wyjątkowych zabytków, a także zwiedzić te miejsca, w których rozegrały się jedne z najważniejszych wydarzeń historycznych mający ogromny wpływ na obalenie komunizmu w Polsce.
Zwiedzanie Trójmiasta warto jest rozpocząć od Gdańska. W zależności od tego co lubimy najbardziej zwiedzać, w pierwszej kolejności możemy wybrać się albo do Stoczni Gdańskiej, w której został obalony komunizm, lub na przepiękną starówkę pełną starych, poniemieckich kamienic. Oglądając stare miasto w Gdańsku nie możemy pominąć też wyjątkowej fontanny, przedstawiającej groźnego władcę mórz, czyli Neptuna.
Następnie komunikacją trójmiejską powinniśmy pojechać do Sopotu, gdzie wieczorem koniecznie musimy przespacerować się po słynnym sopockim molo.
Ostatnim punktem naszej wycieczki jest Gdynia, a tam koniecznie musimy zobaczyć stocznię i port.