Po kilku latach choinkowych ekscesów z żywym drzewkiem, zdecydowaliśmy się na zakup sztucznego zamiennika. Wiem, że dla niektórych plastikowa choinka to rozbój w biały dzień, jednak rokroczne wciąganie jej na kamieniczne 3 piętro, zamiatanie igieł, smutek towarzyszący jej stopniowemu i stosunkowo szybkiemu więdnięciu oraz bałagan przy jej sprzątaniu, ostatecznie przesądziły i od tego roku w naszym domu zagości sztuczne drzewko.

Wybraliśmy idealną kopię prawdziwej choinki. Za kilka tygodni dumnie Wam ją tutaj zaprezentuję. Jest nie tylko piękna, gęsta i zupełnie inna niż popularne sztuczne „szczotki do butelek”, ale jest też tak dobrą imitacją tej prawdziwej, że gdyby nie brak zapachu towarzyszącego tej żywej, dalibyście się nabrać, że mam w domu drzewko prosto z lasu. Co więcej, z brakiem zapachu także dam sobie radę, gdyż zaopatrzyłam się w boski, leśny zapach wosków yankee candle, które likwidują także tę niedogodność. Jak widzicie plan choinkowy zrealizowany w prawie 100 procentach, ale jak wiemy „prawie robi wielką różnicę”, przede mną zakup bombek, lampek, świecidełek i innych dekoracyjnych pierdółek, które zamienią moje, piękne drzewko w prawdziwie magiczną choinkę, prosto z bajki.

O ile w urządzaniu wnętrz lubię skandynawski pragmatyzm (choć w moim przypadku nie ma mowy o minimalizmie) o tyle choinka ma kapać, płynąć i powalać ilością zawieszonych na niej dekoracji. Poszukiwania inspiracji, są od kilku tygodni moim ulubionym kierunkiem podczas przeglądania pinteresta i to właśnie owymi inspiracjami, wprost z kopalni pomysłów jaką jest owa aplikacja właśnie, chciałam się z Wami podzielić w tymże poście.

Oszalałam na punkcie wstążek, które okalają choinkę niczym przytulny szal. Stanowią idealną bazę, która podkreśla piękno umieszczanych na choince świecidełek, a powstające na nich załamania światła pochodzącego z lampek choinkowych, powodują że choinka rozbłyska feerią barw w pełnym znaczeniu tego słowa.

inspiracje choinkowe 1 inspiracje choinkowe 2

Podobają mi się także drewniane zabawki, haftowane bombki, łańcuchy z płótna i cukrowe laski. Krasipisiate bombki o różnorodnych kształtach i kolorach, z których każda stanowi osobne arcydzieło i tak jak pewnie zauważyliście im więcej kolorów tym więcej. Na moim drzewku nie zabraknie także własnoręcznie wypieczonych pierników, na które przepis znajdziecie TUTAJ, a na których wyrobienie już najwyższy czas.

inspiracje choinkowe 3 inspiracje choinkowe 4

Wszystkie powyższe choinki zachwyciły mnie swoim przepychem, pomysłowością, bogactwem i kolorystyką, dlatego z nich wszystkich postaram się zaczerpnąć odrobinkę inspiracji. A Wy jaki styl w strojeniu choinki preferujecie, bogactwo czy szlachetny umiar?

O Autorze

Mamanna

Jestem Biofizykiem, zawodowym mikrobiologiem, nieperfekcyjną żoną, perfekcyjną panią domu, czasem upierdliwą babą, dzierżącą złoty medal w marudzeniu i robieniu z igły wideł. Od 9 lipca 2013 roku jestem także, nieprawdopodobnie szczęśliwą mamą małego i jakże kochanego Jasia, który od chwili urodzenia, codziennie odkrywa przede mną, różnobarwne uroki macierzyństwa. Na blogu staram się odzwierciedlić rzeczywistość taką jaką jest, nie sztucznie różową, często zagmatwaną, chwilami dołującą lecz jakże prawdziwą, przez co czytające mnie mamy mogą znaleźć we mnie cząstkę siebie samych.