wycieczki szkolne (8)Kos to niezbyt duża wyspa (druga, co do wielkości Dodekanezu), którą można objechać w jeden dzień, gdyż ma tylko 40 kilometrów długości i 10 kilometrów szerokości, ale na tej niewielkiej wyspie jest naprawdę wiele ciekawych rzeczy i miejsc do obejrzenia. W stolicy, w mieście Kos rośnie olbrzymi platan, mający 15 metrów w obwodzie, który według tutejszej legendy, został posadzony własnoręcznie przez ojca nauk medycznych, Hipokratesa; niedaleko znajdują się ruiny starożytnego miasta ? archeolodzy oceniają jego wiek na około 366 rok przed naszą erą.
Cztery kilometrów od miasta Kos znajduje się wspaniały ośrodek, założony w IV wieku przed nasza erą, położony na tarasach a poświęcony bogu sztuki lekarskiej Asklepiosowi.
Niedaleko miejscowości Kamari warto obejrzeć ruiny wczesnochrześcijańskiej bazyliki św. Stefana, a po północnej stronie wyspy położone jest słone jezioro, gdzie można zobaczyć przepiękne flamingi.
W Kefalos na wzgórzu stał kiedyś zamek joannitów, z którego zostały już tylko ruiny, ale widok z tego miejsca jest naprawdę urzekający?