W 2011 roku w dwóch amerykańskich telewizjach (CW i ABC Family) miały miejsce dwie premiery seriali, których fabuły były do siebie zbliżone. Mowa oczywiście o produkcjach Lying game oraz Ringer. Opowiadają one o bliźniaczkach, które zamieniają się miejscami.
Ponieważ o Lying game już pisałam, dziś skupię się na serialu wyprodukowanym przez telewizję CW. Jego główną bohaterką jest Bridged Kelly, była narkomanka, striptizerka, ogólnie mówiąc, kobieta z nieciekawą przeszłością. Interesuje się nią agent FBI, Victor Machado, gdyż Bridget prawdopodobnie była świadkiem przestępstwa, jakie popełnił jej szef Bodaway Macadi. Kobieta nie chce zeznawać przeciwko niemu, ponieważ boi się o swoje życie. Wie, do czego zdolny jest Macadi. Agent Machado stara się ją jednak przekonać, by ta wreszcie złożyła zeznania, jednak na samym początku jego starania nie przynoszą żadnego skutku. Bridget nie do końca wierząc w ochronę ze strony FBI, postanawia udać się do Nowego Yorku, gdzie mieszka jej siostra bliźniaczka, Siobhan. Kiedy wreszcie dochodzi do ich spotkania, nie przebiega ono tak, jak można byłoby się spodziewać. Siostry spotykają się na łodzi. Siobhan pozoruje swoje samobójstwo. Ponieważ doskonale zna swoją siostrę, przewiduje, że ta zdecyduje się przejąć jej tożsamość. Tak rzeczywiście się staje. Bridget wraca do apartamentu swojej siostry już jako ona. Nie do końca jednak zdaje sobie sprawę, co tam zastanie. Nie wiedziała, że Siobhan nie miała zbyt dobrych stosunków ze swoim mężem, Andy’m, oraz ze swoją pasierbicą. Początkowo kobieta nie wie, jak się zachowywać. Po pewnym czasie naprawia stosunki zarówno z Andy’m, jak i jego córką. Jej życie zaczyna się komplikować wtedy, gdy okazuje się, że jej siostra miała romans z najlepszym przyjacielem Andy’ego, który chce go kontynuować. Żyjąc jako Siobhan, Bridget odkrywa, że życie jej siostry wcale nie było łatwe. Co więcej, zaczyna podejrzewać, że ta ją oszukała i prawdopodobnie żyje. Bridget coraz bardziej zżywa się z Andy’m, po pewnym czasie dowiaduje się, że jego firma jest prowadzona nie do końca zgodnie z prawem. Okazuje się, że Siobhan uciekała przed Andy’m. Odkrywając, w jaki sposób ten prowadzi swój biznes. zaczęła się obawiać o własne życie.
W roli głównej serialu zobaczymy Sarę Michelle Gellar, znaną z serialu Buffy, postarch wampirów. Zarówno sam serial, jak i gra aktorska Geller, nie są oceniane zbyt dobrze. Dwie wykreowane przez nią postaci niestety niezbyt się od siebie różnią. Aktorka nie jest w stanie oddać dwóch różnych charakterów kobiet, które posiadają jedną twarz. Chociaż widz od początku jest w stanie przewidzieć dalszy ciąg fabuły, to i tak wiele wątków go wciąga. Zarówno Bridget, jak i Siobhan mają wiele tajemnic, które z odcinka na odcinek są powoli odkrywane.
Największą wadą tego serialu jest to, że jego fabuła się urywa. Nic nie zostaje do końca wyjaśnione. Ostatni odcinek daje nam kilka odpowiedzi, ale są one co najmniej nie wyczerpujące. Nawet jeśli scenarzyści i producenci nie przewidzieli kolejnego sezonu, powinni „po Bożemu” zakończyć ten jeden. Otwarta kompozycja serialu tylko drażni widza, który musi snuć domysły. Ringer nie jest może najbardziej emocjonującą produkcją, ale z pewnością trzyma w napięciu. Stoi on na pograniczu thrillera i dramatu, a także neo-noir, jednak raczej w jego klimacie i stylistyce odnajdą się głównie kobiety, gdyż mężczyźni potrzebują zazwyczaj mocniejszych wrażeń.