Znaczki pocztowe? Kup online i sam wydrukuj

Mała rzecz, a bardzo cieszy: koniec ze staniem w kolejkach po znaczki pocztowe. Można je teraz bez problemu kupić on-line i samemu wydrukować – na kopercie, na etykietach samoprzylepnych albo na zwykłej kartce papieru.

Screenshot

Młodzi nie wiedzą, a starsi pewnie już zapomnieli, że dawno, dawno temu znaczki pocztowe można było bez problemu kupić w każdym kiosku. Potem, gdy wredny socjalizm został zastąpiony genialnym wolnym rynkiem, znaczki z kiosków zniknęły, a klienci poczty zostali zmuszeni do stania po nie w kolejkach w urzędach i agencjach pocztowych. Ale to się wreszcie skończyło.

Spółka Poczta Polska Usługi Cyfrowe udostępniła mianowicie witrynę Envelo, która umożliwia wygodny zakup on-line i samodzielny wydruk znaczków. Procedura jest prosta:

wybierasz nominał
decydujesz, czy ma to być znaczek prosty, czy z grafiką (nie wpływa to na cenę)
jeśli z grafiką, to wybierasz motyw graficzny z galerii
podajesz liczbę znaczków i określasz, jak mają zostać wydrukowane
płacisz on-line – znaczki przyjdą mailem (PDF) lub w postaci linku do pobrania ze strony

Firmy otrzymują także fakturę w PDF do samodzielnego wydruku.

Przetestowałem i kupiłem:

znaczki

Tak to wygląda w postaci pliku PDF. Każdy znaczek ma swój indywidualny kod oraz datę ważności – 1 rok od dnia zakupu.

Witryna oferuje też dodatkowe usługi: można na niej stworzyć i wysłać tradycyjną kartkę pocztową, a nawet list. Sądzę jednak, że prawdziwym hitem okażą się właśnie znaczki. Co do mnie – wiem jedno: już nigdy nie stanę po nie w kolejce, poprzedzany gromadką emerytów, płacących na poczcie rachunki.

Którego to luksusu i Tobie życzę, Czytelniku…