Przemieszczając się z miejsca na miejsce korzystamy z różnego rodzaju środków lokomocji. Najpopularniejszym są nogi. Jednak nie o nich tutaj mowa, chociaż i one są nieodzowne w pojazdach, którym ten tekst jest poświęcony.
Rowery są chyba jednym z lepszych wynalazków. Mija już ponad 200 lat odkąd na świecie pojawiły się pierwsze prototypy roweru, a on w dalszym ciągu cieszy się nie lada powodzeniem. Nic też nie wskazuje na to, aby coś w tej materii miało się zmienić.
Rower rowerowi nierówny. Mamy rowery górskie, miejskie, torowe, BMX’y czy dziecięce. Każdy z nich ma swoje specjalne zastosowanie. Do jednych z popularniejszych, zwłaszcza wśród młodzieży, zalicza się tak zwany BMX. Jego budowa jest przystosowana do akrobacji i sztuczek. Dzięki temu z powodzeniem można je wykonywać.
Wybierając odpowiedni dla siebie rower najpierw trzeba zastanowić się jakimi trasami zamierzamy się poruszać. Dla miłośników ekstremalnych tras najlepszy byłby rower górski, ale osobom lubującym się w jeździe po równym terenie śmiało można zaproponować rowery miejskie. Inaczej sprawa się ma w przypadku osób lubiących mocne doznania. Wydaje się, że właśnie rowery BMX dla tych jednostek byłyby najlepsze.

Amatorów jednośladów nie brakuje. Fakt ten powinien cieszyć, bo rowery, jak żadne inne pojazdy, dbają o nasze środowisko. Wybór odpowiedniego roweru do najłatwiejszych nie należy, ale otacza nas wielu specjalistów, którzy bardzo chętnie udzielą nam potrzebnych rad i wskazówek. Warto zawierzyć ich opinii, bo od niej może zależeć komfort naszej jazdy.